Dornova metoda

Základním principem Dornovy metody je navracení kloubů a obratlů do jejich původní ideální pozice - a to v dynamice. Využívá aktivní spolupráci klienta.

Metoda řeší nestejnou délku dolních končetin, asymetrie v oblasti pánve (posuny, rotace, torze), problémy kostrče (posuny), posuny obratlů páteře (skoliotické držení), výhřezy plotének (způsobeny právě původním posunem obratle),problémy nestejné výšky ramen, apod... Její využití je tedy zejména při bolestech pohybového systému, následovat by mělo uvolnění a cvičení svalových skupin, stejně jako odstranění patologických pohybových stereotypů.

Metoda řeší  posuny obratlů, které jsou příčinou meziobratlových výhřezů a její výsledky jsou vynikající.

Může výrazně pomoci při atrozách kyčlí a kolen do 3. stupně, hlavně tím, že zacentruje klouby do jamek a zlepší asymetrii pánve.

Metoda se zaměřuje na celkové srovnání oblasti pánve a kostrče - a její výsledky jsou velmi úspěšné při léčbě neplodností.

Součástí metody je i uvolnění svalů, při kterém se využívá baňkování.   Terapie je zakončena tzv.Breussovou masáží s třezalkovým zábalem, který výrazně napomáhá regeneraci meziobratlových plotének.

Klient vždy dostane od terapeuta doporučené cvičení, které je nutné cvičit doma. Terapeut se zároveň snaží i pomoci klientovi odstranit jeho chybné a jednostranné pohybové návyky, které ho přivedly do bolestivého stavu.
Copyright © 2007 centrummaja.info. Všechna práva vyhrazena. Realizace web-systemy.net